Освітлення спальні: атмосфера затишку

Спальня — закрите місце в будинку. Сюди не пускають сторонніх, у спальні відпочивають після трудового дня, сплять, читають, одягаються перед виходом на вулицю. Враховуючи все це, для освітлення кімнати необхідно підібрати найбільш м'яке і комфортне освітлення, а головне — відповідне до смаків господарів.

 

Люстри з абажуром

При виборі світильників у спальню простір для фантазії практично безмежний. У цій кімнаті можна використовувати всі види освітлення — загальне, локалізоване, декоративне. Єдине, про що слід пам'ятати, купуючи світильники: вони повинні створювати м'яке, рівномірне, розсіяне світло.

 

Основне світло

 

Вибір світильника для верхнього освітлення спальні цілком залежить від смаку господаря і дизайну кімнати. Найбільш популярний варіант — невелика люстра або витончений стельовий світильник. Плафон для нього може бути матовим, але можна проекспериментувати і підібрати колір, який найкращим чином підкреслить характер спальні. Психологи радять зупинити вибір на плафоні зеленого або жовтого кольору. Таке освітлення допоможе зняти напругу, сприятиме глибокому сну й повноцінному відпочинку.

 

Світильник червоного кольору, навпаки, створить атмосферу чуттєвості та пристрасті, але тонким натурам краще відмовитися від червоного у спальні — можуть виникнути проблеми зі сном. І, звичайно ж, плафон головного світильника повинен поєднуватися з основною колірною гамою спальні й не дисонувати з іншими джерелами світла.

 

Стельові світильники

Чудовий вибір для спальні — стельові світильники у вигляді куль або півсфер. Закритий плафон робить світло розсіяним, це створює відчуття комфорту і тепла — саме те, що потрібно в цій кімнаті будинку.

 

Якщо у спальні підвісні стелі, у них можна вмонтувати точкові світильники. Вони дають приємне рівне світло, крім того, деякі мають рухомі патрони: за їх допомогою можна направити світло в певну частину кімнати.

 

Любителям романтики припаде до душі освітлювальна система з ефектом зоряного неба. Вона складається зі світлодіодів, проектора і світлофільтра. Диск світлофільтра за рахунок нагрівання приладу повільно обертається, і зоряне небо на стелі хвилеподібно змінює свій колір.

 

Локалізоване світло

 

Затишна спальня немислима без світильника біля ліжка. Цей вид освітлення навіть більш необхідний, ніж верхнє світло. Для любителів почитати перед сном підійде настільна лампа на тумбочці біля ліжка. Її дизайн цілком залежить від інтер'єру спальні. Для кімнати в класичному або сільському стилі кращий вибір — лампа з кольоровим абажуром із тканини. Такий предмет не тільки корисний, але і виконує декоративну функцію.Бра приліжкове

 

Важливо простежити, щоб світло такої лампи падало на край ліжка. Тому світильник не можна розташовувати занадто низько. Особливо хороші сенсорні лампи — за допомогою дотику можна не тільки увімкнути світло, але і відрегулювати його яскравість. Дуже зручно: не потрібно витрачати час на пошуки вимикача темним похмурим ранком.

 

Для приліжкового освітлення замість настільної лампи можна обрати бра. Настінні світильники кріпляться над ліжком на відстані приблизно півтора метри від підлоги. Торшер сьогодні рідко купують для спалень, але якщо у кімнаті є крісло, такий світильник буде доречним. Торшер легко можна переставляти в різні частини кімнати, залежно від потреб і, таким чином, ефективно й економно витрачати електроенергію.

 

І звичайно, нічні лампи — необхідний предмет для тих, хто не любить спати у темряві. Сучасні дизайнери пропонують безліч цих світильників у незвичайних кольорах і формах, так що вдень нічник буде слугувати ще і прикрасою спальні.

 

Світло для роботи

 

У спальні ми не тільки відпочиваємо. Як правило, у цій кімнаті розташований туалетний столик, біля якого господарі приводять себе в порядок перед виходом на вулицю. Якщо в квартирі немає спеціальної вбиральні, а розміри передпокою не дозволяють розмістити там шафи, одягаємося і зберігаємо одяг ми теж у спальні. Для таких місць необхідно передбачити окреме освітлення. Біля дзеркала лампи повинні розташовуватися симетрично з обох боків або над дзеркалом, але так, щоб світло не падало на обличчя.

 

Якщо шафа або шафа-купе не обладнані вбудованим світлом, їх необхідно підсвітити. Найкраще для цього підійдуть точкові поворотні світильники. І не забудьте подбати про зручність розташування вимикачів. Найкраще обзавестися парою: біля входу і біля ліжка. Тоді вам не доведеться зайвий раз вставати, щоб погасити верхнє світло.

 

 

 

Список цікавих тем:

 

Освітлення готелів: відпочинок зі смаком

 

Освітлення ресторану, кафе і бару: як залучити відвідувачів

 

Освітлення в магазині: правила продажу

 

Офісне освітлення: діловий підхід

 

Тип цоколя: як не помилитися з вибором лампи

 

Стелі та світильники: як правильно їх поєднувати?

 

Як вибрати лампу: галогенні, люмінесцентні або лампи розжарювання?

 

Світло і тінь: як зробити освітлення зручним?

 

Розсіяне і спрямоване світло: види освітлення

 

Більше чи менше: як візуально збільшити або зменшити кімнату?

 

Освітлення барної стійки: у ресторані та вдома

 

Освітлення туалетного столика: правила грамотного макіяжу

 

Освітлення веранди і альтанки: світло для відпочинку

 

Освітлення ніші: розставляємо акценти

 

Освітлення саду: світло в літню ніч

 

Освітлення заміського будинку: створюємо ландшафт

 

Освітлення лоджій: світло за вікном

 

Освітлення кабінету: працюємо вдома

 

Освітлення дитячої кімнати: світле дитинство

 

Освітлення ванної кімнати: комфорт і безпека

 

Освітлення вітальні: краса і функціональність

 

Освітлення кухні: смачного!

 

Освітлення передпокою: візитна картка будинку

 

Колекція Drifter: світло під вітрилами

 

При передруку інформації активне посилання на www.lampa.kiev.ua обов'язкове.