Більше або менше: як візуально збільшити або зменшити кімнату?

Ідеальних приміщень не буває. Вузькі коридори, низькі або надто високі стелі, маленькі кухні та вітальні — уникнути цих недоліків можуть лише ті, хто самостійно зводить будинок або обирає планування квартири. Зробити простір більше або менше допоможуть дизайнерські хитрощі та звичайні світильники.Люстра для великої кімнати

 

Стандартні приміщення в будинках мають багато недоробок. Але для того, щоб зробити житлові умови більш комфортними, не обов'язково затівати дорогий ремонт або купувати нові меблі. Правильно підібрані та встановлені освітлювальні прилади здатні творити дива.

 

Розширюємо простір

 

Проблема кімнат, які здаються крихітними коробочками, знайома більшості жителів нашої країни. «Хрущівки» грішать низькими стелями, панельні багатоповерхівки — маленькими кухнями, старі будинки — вузькими коридорами. У таких умовах гарне освітлення — не примха, а необхідність. Звичайно, світильники не створюють у квартирі додаткові квадратні метри, але допомагають людям відчувати себе комфортніше в кімнаті будь-якої конфігурації.

Люстра стельоваПерш ніж приступити до перетворень у квартири, необхідно врахувати, що освітленість вважають достатньою, якщо на квадратний метр площі припадає не менше 15 і не більше 25 Вт потужності ламп розжарювання. Саме таке світло комфортне для людського ока. Часто господарі маленьких квартир помиляються, намагаючись візуально збільшити простір за рахунок посиленого освітлення. Це не правильно: більше світла потрібно тільки для приміщень із високими стелями. Для збільшення простору використовують зовсім інші прийоми.

 

Найпоширеніший спосіб візуально розсунути простір — змінити освітлення стелі. Якщо вона невисока, «підняти» кімнату допоможуть настінні світильники із направленим угору світлом. Такий спосіб часто застосовують у передпокої. Добре, якщо при цьому стеля буде пофарбована у світлий колір — темні відтінки здатні знизити освітленість кімнати на 20–40%. Тому найпростіше візуально збільшити простір у ванній кімнаті: там традиційно багато світлих блискучих поверхонь. Світло, спрямоване на них, створює ефект розмивання меж простору. Дизайнери рекомендують використовувати в кімнатах галогенні лампи, розташувавши їх за карнизом. Таке освітлення візуально збільшить не тільки висоту стелі, але і загальну площу кімнати.

 

У вітальні та спальні немає такої кількості поверхонь, що відбивають світло, як у ванній. Але і ці кімнати можна візуально розширити. Перш за все, обираючи світильник для невисоких кімнат, відмовтеся від масивних люстр. Чим більше світильник і чим ближче він до підлоги — тим меншою здається висота стелі. У маленьких кімнатах іноді краще зовсім відмовитися від загального освітлення, розосередивши світло по кімнаті за допомогою бра, торшерів і настільних ламп. Хороша ідея — високі підлогові світильники. Вертикальні предмети зорово витягають кімнату вгору, а за рахунок добре освітлених кутів збільшиться видимий обсяг простору.

 

Торшер

Коли менше означає краще

 

Проблема надто великих приміщень набагато менш поширена, ніж брак простору. Але буває що і надмірна площа кімнати робить її незручною, а непропорційно високі стелі візуально звужують приміщення. Освітлювальні прийоми допоможуть і в цьому випадку.

 

Власники великих кімнат можуть дозволити собі набагато більше, ніж ті, хто змушений «розсовувати» стіни маленьких кімнаток. Обирайте найбільшу люстру — і приміщення одразу ж стане меншим. Але часто буває так, що потрібно зменшити не всю кімнату, а якусь її частину.

 

Найчастіше зайва довжина є в коридорах, але бувають і вітальні, які формою нагадують хол, а не житлове приміщення. Візуально скоротити довжину такої кімнати можна за допомогою яскравого поперечного освітлення. Закрийте центр стелі люстрою з кількома плафонами або підвісною конструкцію із вбудованими лампами — і кімната обов’язково здаватиметься меншою.

 

Знизити висоту стелі можна, приховавши її в тіні. Для цього світильники слід розташувати так, щоб світло від них було спрямоване на стіну. Для цих цілей часто використовують вбудовані світильники з регульованим кутом повороту або світильники на підвісних конструкціях. Зробити кімнату вужчою, а стелі нижче допоможуть кілька бра, якщо розташувати їх по одній лінії вздовж стін. При цьому світло не можна спрямовувати на стелю — краще обрати закриті плафони.

 

Занадто високий простір часто коригують за допомогою низьких меблів. Ефект від цього прийому можна посилити, розташувавши також настільні лампи на низьких столиках і тумбочках.

 

 

Список цікавих тем:

 

Освітлення готелів: відпочинок зі смаком

 

Освітлення ресторану, кафе і бару: як залучити відвідувачів

 

Освітлення в магазині: правила продажу

 

Офісне освітлення: діловий підхід

 

Тип цоколя: як не помилитися з вибором лампи

 

Стелі та світильники: як правильно їх поєднувати?

 

Як вибрати лампу: галогенні, люмінесцентні або лампи розжарювання?

 

Світло і тінь: як зробити освітлення зручним?

 

Розсіяне і спрямоване світло: види освітлення

 

Освітлення барної стійки: у ресторані та вдома

 

Освітлення туалетного столика: правила грамотного макіяжу

 

Освітлення веранди і альтанки: світло для відпочинку

 

Освітлення ніші: розставляємо акценти

 

Освітлення саду: світло в літню ніч

 

Освітлення заміського будинку: створюємо ландшафт

 

Освітлення лоджій: світло за вікном

 

Освітлення кабінету: працюємо вдома

 

Освітлення дитячої кімнати: світле дитинство

 

Освітлення ванної кімнати: комфорт і безпека

 

Освітлення вітальні: краса і функціональність

 

Освітлення кухні: смачного!

 

Освітлення передпокою: візитна картка будинку

 

Освітлення спальні: атмосфера затишку

 

Колекція Drifter: світло під вітрилами

 

При передруку інформації активне посилання на www.lampa.kiev.ua обов'язкове.