Освітлення готелів: відпочинок зі смаком

Сучасні туристи вимагають від відпочинку багато. Конкуренція на готельному ринку велика, тому в готелі все повинно бути продумано до дрібниць — від презентабельного зовнішнього вигляду до ввічливого персоналу і затишного інтер'єру. Добре організоване освітлення відіграє не останню роль у готельній справі. Воно сприяє приємному проведенню часу відвідувачів і допомагає господарям економити кошти на утриманні готелю. Із точки зору організації освітлення, готельну територію поділяють на кілька умовних зон: зовнішня територія і фасад, фойє, стійка адміністрації, коридори, сходи і ліфти, номери.

 

Фасад: візитна картка готелю

 

Зовнішнє освітлення готелю виконує практичну, естетичну, і навіть рекламну роль. Без підсвітки доріжок і фасаду не обійтися, адже багато відвідувачів прибувають у готелі пізно ввечері або вночі. Світлодизайнери рекомендують виділити доріжку, що веде до головного входу готелю. Це можна зробити, встановивши вздовж неї світильники-боларди або вкопані. У цьому місці потрібне м'яке світло, яке буде символізувати затишність готелю. А от у зоні автомобільних заїздів або паркування світло має бути верхнім, яскравим, заливним.Світильник вуличний

 

Фасад готелю — це його обличчя, його рекламна вивіска. За зовнішнім виглядом готелю потенційні постояльці судять про її зручність і рівень респектабельності. У темний час доби готель повинен вирізнятися від навколишніх будівель. Особливо цікаві елементи фасаду слід виділити за допомогою підсвіток. Гарний спосіб — підсвічування знизу світильниками, встановленими по периметру: так будівля готелю здаватиметься вищою. Вхід у готель слід позначити настінними світильниками або вуличними бра  їхній зовнішній вигляд підбирають у відповідності з архітектурою готелю. Важливо простежити, щоб сходи перед входом були добре освітлені настінними світильниками або маркувальним освітленням.

точкові світильники

Ресепшн: ласкаво просимо!

 

Без перебільшення, фойє — головна зона готелю. Тут відвідувачі чекають поселення в номер, спілкуються з персоналом і викликають ліфт. Головне завдання світлодизайнера в оформленні цієї частини готелю — зробити максимально комфортним перехід із вулиці в яскраво освітлене приміщення. Тому світло у фойє має бути м'яким, рівень яскравості — 200 люкс. Важливо уникнути різкого відбиття променів штучного світла від блискучих поверхонь. Для цього краще обрати світильники з матовими розсіювачами. Як основне світло у вестибюлі використовують люстри або вбудовані світильники — залежно від дизайнерської концепції готелю. Відмовлятися повністю від верхнього освітлення не варто.

 

Стійка персоналу повинна бути виділена світлом, особливо у великих готелях, де вестибюль займає значну територію. Якщо для фойє застосовна яскравість 200 люкс, тут вона має бути 500 — як і робочого місця в офісі. Це необхідно для того, щоб відвідувач швидко знайшов ресепшн. Стійку можна підсвітити додатково за допомогою бра або настінних світильників. Освітлення тут не повинно викликати дискомфорт у гостей готелю і в тих, хто працює за стійкою. Тому в цьому місці краще застосовувати світильники з широким світлорозподілом: вони допоможуть чітко розрізняти навколишні предмети.

 

Світло над зоною рецепції не повинне відображатися від стійки — це буде стомлювати очі. Крім стійки персоналу, додаткового освітлення потребують і картини, розташовані у фойє. Їх виділяють за допомогою підсвіток — зверху або знизу.

 

Коридори і ліфти

Бра

 

Із фойє відвідувач готелю потрапляє в ліфт, а звідти — в коридори, які ведуть до номерів, ресторанів, спортзалів та інших приміщень, якщо готель надає додаткові послуги. У коридорі можна обійтися без яскравого освітлення. Світла має бути достатньо для того, щоб знайти свій номер, а тому світлодизайнери рекомендують зупинитися на яскравості в 100 люкс. У цих приміщеннях можна застосовувати як стельові, так і настінні світильники, або обмежитися вбудованою підсвіткою. Але в будь-якому випадку світильники повинні мати люмінесцентні чи енергоощадні лампочки — адже світло в коридорі горить цілодобово.

 

У готельних холах використовують ті ж прийоми, що і в коридорі приватної квартири. Щоб візуально підняти стелю, розташуйте вбудовані світильники по периметру стелі з направленими вгору променями світла. Для того, щоб скоротити довжину, розташуйте лінійні світильники поперек стелі. А якщо ви використовуєте стельові світильники-плафони, встановіть їх не в ряд, а в шаховому порядку.

 

Люстра EGLO 82742

Картини і скульптури у коридорі вимагають додаткового освітлення, як і у фойє. Сходи освітлюють за допомогою настінних світильників. Тут потрібне м'яке світло. Що стосується ліфта, освітлення всередині має бути вдвічі яскравіше, ніж у коридорі.

 

У номері: домашній затишок

 

У номері готелю повинно бути затишно, тому тенденції останніх років — влаштовувати освітлення готельних кімнат так само, як і в домашніх спальнях. Залежно від інтер'єру, тут є верхнє освітлення — люстра або настінний світильник, бра над ліжком, настільні лампи на тумбочці.

 

Але існує й інша тенденція. У багатьох готелях відмовляються від верхнього світла на користь настінних світильників або освітлюють кожну функціональну зону окремо. Це має сенс у тому випадку, якщо в номерах готелю часто проводять перепланування і змінюють стилістичне оформлення кімнат. Але в готелях, які претендують на високу «зірковість», як правило, не нехтують люстрами і стельовими світильниками. Єдиних стандартів освітлення готельних номерів не існує, тому вибір залишається за власником і світлодизайнером.

 

І наостанок — про економію. Освітлення займає значну частину у витратах готелю — адже світло на вулиці, у фойє та коридорах ніколи не гасне. Тому доцільно використовувати в готелях люмінесцентні та металогалогенні лампи з теплим спектром світла.

 

 

 

Список цікавих тем:

 

Освітлення ресторану, кафе і бару: як залучити відвідувачів

 

Освітлення в магазині: правила продажу

 

Офісне освітлення: діловий підхід

 

Тип цоколя: як не помилитися з вибором лампи

 

Стелі та світильники: як правильно їх поєднувати?

 

Як вибрати лампу: галогенні, люмінесцентні або лампи розжарювання?

 

Світло і тінь: як зробити освітлення зручним?

 

Розсіяне і спрямоване світло: види освітлення

 

Більше чи менше: як візуально збільшити або зменшити кімнату?

 

Освітлення барної стійки: у ресторані та вдома

 

Освітлення туалетного столика: правила грамотного макіяжу

 

Освітлення веранди і альтанки: світло для відпочинку

 

Освітлення ніші: розставляємо акценти

 

Освітлення саду: світло в літню ніч

 

Освітлення заміського будинку: створюємо ландшафт

 

Освітлення лоджій: світло за вікном

 

Освітлення кабінету: працюємо вдома

 

Освітлення дитячої кімнати: світле дитинство

 

Освітлення ванної кімнати: комфорт і безпека

 

Освітлення вітальні: краса і функціональність

 

Освітлення кухні: смачного!

 

Освітлення передпокою: візитна картка будинку

 

Освітлення спальні: атмосфера затишку

 

Колекція Drifter: світло під вітрилами

 

При передруку інформації активне посилання на www.lampa.kiev.ua обов'язкове.