Освітлення ванної кімнати: комфорт і безпека

Для перегляду світильників для ванної кімнати перейти>>

 

Світильник для ванної кімнати

Ванна кімнати в сучасній квартирі виконує безліч завдань. Тут ми не тільки миємося, але й здійснюємо безліч гігієнічних процедур, перемо білизну і розслабляємося, лежачи в ароматній піні. Освітлення цієї кімнати має відповідати її функціональним призначенням, дизайну і смакам господарів. Але головне, воно повинно бути зручним і безпечним. Перш ніж приступити до вибору світильників для ванної кімнати, необхідно врахувати її специфіку. Електроапаратура має бути заземленою і захищеною від попадання крапель води.
 

Світильник для ванної кімнати

Безпека понад усе

 

Постійна вологість, випаровування від безлічі миючих засобів і висока температура повітря зумовлюють вибір освітлення для ванної кімнати. Світильники мають відповідати головним критеріям: бути вологозахищеними, стійкими до перепаду температур і корозії.

 

Дизайнери радять звернути увагу на галогенні лампи. Крім перерахованих вище корисних якостей вони допомагають економити електроенергію. Галогенні лампи бувають вбудовані та відкриті. Вбудовані світильники доречні для підвісних стель, але вони мають один недолік: не можуть змінювати кут освітлення. На це здатні відкриті точкові світильники. Відрегулювавши кут повороту, можна спрямувати пучок світла саме в ту зону, де він у найбільш необхідний.

 

Оптимальний варіант для ванної кімнати — світильники, які не бояться води. Купуючи освітлювальний прилад із необхідним захистом, слід уважно прочитати інструкцію, де виробник завжди вказує цифри, що означають ступінь пиленепроникності та вологозахищеності. Для ванної кімнати більш важливою є друга цифра. Вона не повинна бути менше 4.

 

Основне світло

 

Вибір головного світильника цілком залежить від розміру і дизайну приміщення. Якщо інтер'єр і оздоблення в цій кімнаті дизайнерські, краще зупинити вибір на світильниках найпростіших форм. Стримана ванна кімната потребує додаткових прикрас. Такою може стати оригінальний світильник. У ванній переважають глянсові поверхні, тому для цієї кімнати, як ні для якої іншої, підійдуть світильники у стилі хай-тек.

 
 Світильник для ванної
 

Якщо ванна кімната невелика, достатньо буде одного, верхнього джерела світла. Чим більше приміщення, тим яскравішими мають бути лампи основного світильника. Великі ванни кімнати можна розбити на зони і влаштувати підсвітку кожної з них.

 

Зональне освітлення

Світильник для ванної кімнати

Дзеркало (як правило, над умивальником), шафки і, безпосередньо, сама ванна або душова кабіна — ось основні зони ванної кімнати. Перед дзеркалом господарі проводять основні гігієнічні процедури: чоловіки голяться, жінки наносять крем і макіяж. Тому освітлення цієї зони слід влаштувати ретельно. На думку фахівців, для гоління краще підходить світло, розташоване зверху вздовж дзеркала, для нанесення макіяжу — симетрично по обидва боки від нього. Для обох цілей можна використовувати настінний світильник на гнучкому кронштейні, який можна направляти як завгодно, залежно від мети освітлення. Що абсолютно неприпустимо для освітлення дзеркальної зони, так це кольорові плафони. Світильник повинен бути білого матового відтінку і не відбиватися в дзеркалі.

 

Прийняття ванни — цілий ритуал. Для того, щоб ця процедура принесла справжнє задоволення, важливо створити атмосферу розслаблення. Це легко зробити за допомогою правильного освітлення. Зону можна виділити пучком спрямованого світла. Дуже ефектно виглядають бра з плафоном із кольорового скла. Важливо, щоб настінний світильник не зачіпали, встаючи з ванної. Гарне світло над водою може створити і торшер на високій ніжці, але подібний шедевр доречний лише у справді великих кімнатах. Деякі виробники сантехніки пропонують ванни із вже вбудованою автономною підсвіткою. Але цей варіант освітлення — найдорожчий.

 

Неможливо собі уявити ванну кімнату без шафок і тумбочок, в яких зберігають рушники, мило, косметичні засоби та інші предмети гігієни і краси. У просторому приміщенні ця зона підсвічується окремо. У шафки і полички можна вбудувати невеликі світильники — це значно полегшить пошук потрібних речей.

 

Декоративне освітлення також доречно у ванній кімнаті. Для цієї мети в підлогу вбудовують світильники — ілюмінатори. Якщо вимкнути верхнє світло, вони створять приємну напівтемряву — кращий вибір для любителів розслабитися у мильній воді. Тим, хто віддає перевагу романтиці, дизайнери радять замінити традиційні воскові свічки маленькими світильниками з різнокольоровими плафонами, встановленими біля ванної.

 

На якому б із безлічі варіантів ви не зупинили свій вибір, пам'ятайте, що ванна кімната повинна бути яскраво освітленою, але не переобтяженою світловими приладами. Світильники слід розташовувати тільки там, де вони функціонально доречні.

 

Для перегляду світильників для ванної кімнати перейти>>

 

 

Список цікавих тем:

 

Освітлення готелів: відпочинок зі смаком

 

Освітлення ресторану, кафе і бару: як залучити відвідувачів

 

Освітлення в магазині: правила продажу

 

Офісне освітлення: діловий підхід

 

Тип цоколя: як не помилитися з вибором лампи

 

Стелі та світильники: як правильно їх поєднувати?

 

Як вибрати лампу: галогенні, люмінесцентні або лампи розжарювання?

 

Світло і тінь: як зробити освітлення зручним?

 

Розсіяне і спрямоване світло: види освітлення

 

Більше чи менше: як візуально збільшити або зменшити кімнату?

 

Освітлення барної стійки: у ресторані та вдома

 

Освітлення туалетного столика: правила грамотного макіяжу

 

Освітлення веранди і альтанки: світло для відпочинку

 

Освітлення ніші: розставляємо акценти

 

Освітлення саду: світло в літню ніч

 

Освітлення заміського будинку: створюємо ландшафт

 

Освітлення лоджій: світло за вікном

 

Освітлення кабінету: працюємо вдома

 

Освітлення дитячої кімнати: світле дитинство

 

Освітлення вітальні: краса і функціональність

 

Освітлення кухні: смачного!

 

Освітлення передпокою: візитна картка будинку

 

Освітлення спальні: атмосфера затишку

 

Колекція Drifter: світло під вітрилами

 

При передруку інформації активне посилання на www.lampa.kiev.ua обов'язкове.