Освітлення заміського будинку: створюємо ландшафт

Для перегляду зовнішніх світильників перейти>>

 

Світильник вуличний

Без свого зовнішнього освітлення за містом не обійтися. Адже комунікації дачних або приміських селищ не так добре розвинені, як у мегаполісах. Господарю будинку доведеться самому подбати про те, щоб знайти свою хвіртку у вечірній темряві й не спіткнутися на доріжках саду. А якщо творчо підійти до організації освітлення будинку, можна перетворити звичайну дачу в казковий будиночок.

 

Головна задача, яка стоїть перед власником заміського будинку або дачі — забезпечити таке освітлення території, яке гарантувало б зручне та безпечне пересування в темний час доби. Але не варто забувати і про красу: за допомогою світла можна змінити уявлення про ландшафт, приховати дрібні дефекти будівель і підкреслити своєрідність будинку. Світло на території заміського будинку — невід'ємна частина загального архітектурно-художнього рішення. Тому краще продумати організацію освітлення ще на проектному етапі. Утім, зайнятися переплануванням ніколи не пізно.

 

Світильник вуличний

Чергове освітлення

Для того, щоб легко орієнтуватися в садибі в темний час доби, позначити під'їзні шляхи і доріжки саду, використовують чергове освітлення. Це ті ліхтарі та освітлювальні прилади, які створять основний світловий каркас будинку і його околиць. Як правило, основу освітлення заміської садиби організовують за допомогою заливного світла. Це такий пристрій світлового потоку, при якому джерело світла встановлюють на опорах вище всіх споруд. При цьому поєднання тіні і світла близьке до природного денного освітлення. Важливо пам'ятати: джерело заливного світла має розташовуватися подалі від будинку. У приватній архітектурі фасади будівель не вимагають яскравої підсвітки. Подбайте також про те, щоб світло ліхтаря не було спрямоване у вікна.

 

В основному заливне світло застосовують для освітлення периметра ділянки або допоміжних територій. Його зручно застосовувати в зоні заїзду автомобіля на територію садиби і біля гаража. Для більшого комфорту можна встановити автоматичну систему освітлення, яка буде включатися тільки при в'їзді або виїзді автомобіля і при пересуваннях у під'їзній зоні. Так вирішується проблема засліплення, що виникає при застосуванні заливного світла.

 

Основне світло

 

Постійного функціонального освітлення вимагають хвіртка, ґанок і доріжки від входу в садибу до дверей будинку та інших будівель. Найбільш поширене і традиційне рішення — високі вінцеві світильники. Як правило, їх дизайн представлений двома стилями: класика («пушкінські» ліхтарі тощо) і модерн. Такі світильники використовують для освітлення безпосередньо території навколо будинку, підсвітки доріжок, воріт, периметра території. Крім своєї практичної функції в темний час доби, вони виконують ще і естетичне завдання. Удень красиві садові світильники — один із головних елементів ландшафтного дизайну.

Світильник вуличний

 

Вінцевими світильниками добре прикрашати парадний вхід. Але можна замінити їх і настінними зовнішніми ліхтарями, які також відмінно підійдуть для освітлення хвіртки та альтанки.

 

Спеціальне освітлення

 

Зовнішнє освітлення дачі або заміського будинку виконує не тільки практичну задачу. За допомогою світла ви можете поліпшити зовнішній вигляд будинку, акцентувати увагу на цікавих архітектурних і ландшафтних деталях, а також створити святкову ілюмінацію. Завдяки точковому освітленню садиба набуває неповторного колориту. Досвідчені дизайнери за допомогою комбінації різного виду підсвіток досягають чарівних ефектів. Але поліпшити зовнішній вигляд садиби за допомогою світильників може кожен.

 

Світильник вуличний

Найбільш популярний прийом створення світлої атмосфери заміського будинку — підсвітка садових рослин або архітектурних деталей. Що ж стосується архітектури, особливу увагу слід приділити фасаду. Для його освітлення використовують як настінні ліхтарі, так і декоративні опори типу болард, вбудовані в ґрунт. Останні часто розташовують по периметру будівлі, створюючи ілюзію будинку, який оповитий висхідним світлом.

 

Для того, щоб позначити периметр доріжок, басейнів і клумб, часто використовують вкопані точкові світильники. Вони хороші тим, що займають мало місця, і є економними у витрачанні електроенергії. Форма таких світильників найпростіша, але ефект від створеного ними потоку світних точок створює неповторну романтичну атмосферу в заміській садибі. На доріжках вкопані світильники можна замінити підсвіткою бруківки. Основна вимога до таких конструкцій — надійність. Вони повинні витримувати людину, велосипед і навіть автомобіль.

 

Виділити світлом цікавий елемент архітектури, рослину або скульптуру можна двома способами. Перший — направити потік світла знизу вгору за допомогою прожектора або переносного світильника. Другий спосіб — освітити зверху прожектором. Самі прожектори встановлюються так, щоб були непомітними, тому вид їх максимально простий, а ціна нижча, ніж у красивих садових світильників.

 

У святкові дні в заміському будинку можна влаштувати справжню ілюмінацію, розташувавши на його фасаді гірлянду з малогабаритними лампочками. Таку ж гірлянду часто вішають у крони дерев, створюючи ілюзію саду, що світиться. Останнім часом у моді оптоволоконні конструкції з ефектом зоряного неба. При виборі декоративного освітлення для дому головне — не захоплюватися, інакше за численними ліхтарями не буде видно ні саду, ні садиби. Завдання заміського освітлення — підкреслити ландшафт, а не затьмарити його.

 

Для перегляду зовнішніх світильників перейти>>

 

Список цікавих тем:

 

Освітлення готелів: відпочинок зі смаком

 

Освітлення ресторану, кафе і бару: як залучити відвідувачів

 

Освітлення в магазині: правила продажу

 

Офісне освітлення: діловий підхід

 

Тип цоколя: як не помилитися з вибором лампи

 

Стелі та світильники: як правильно їх поєднувати?

 

Як вибрати лампу: галогенні, люмінесцентні або лампи розжарювання?

 

Світло і тінь: як зробити освітлення зручним?

 

Розсіяне і спрямоване світло: види освітлення

 

Більше чи менше: як візуально збільшити або зменшити кімнату?

 

Освітлення барної стійки: у ресторані та вдома

 

Освітлення туалетного столика: правила грамотного макіяжу

 

Освітлення веранди і альтанки: світло для відпочинку

 

Освітлення ніші: розставляємо акценти

 

Освітлення саду: світло в літню ніч

 

Освітлення заміського будинку: створюємо ландшафт

 

Освітлення лоджій: світло за вікном

 

Освітлення кабінету: працюємо вдома

 

Освітлення дитячої кімнати: світле дитинство

 

Освітлення ванної кімнати: комфорт і безпека

 

Освітлення вітальні: краса і функціональність

 

Освітлення кухні: смачного!

 

Освітлення передпокою: візитна картка будинку

 

Освітлення спальні: атмосфера затишку

 

Колекція Drifter: світло під вітрилами

 

При передруку інформації активне посилання на www.lampa.kiev.ua обов'язкове.