Освітлення лоджій: світло за вікном

 
Світильник стельовий
Балкон або лоджія менше за інші кімнати потребують штучного освітлення. Вони мають безпосередній доступ до природного світла. Крім того, ми буваємо тут не так часто, як в інших приміщеннях квартири. Але за допомогою правильно підібраних світильників можна перетворити лоджію в повноцінну кімнату, де буде приємно почитати, а літнім вечором — поговорити з друзями за чашкою чаю.

 

При виборі типу освітлення для лоджії або балкона більшість дизайнерів радять обмежитися локалізованим світлом. Але це не є догмою. Існують прекрасні приклади використання в якості верхнього світильника для балкона металевих ліхтарів або закритих плафонів. Головне пам'ятати про те, що світильники на лоджії повинні поєднуватися з інтер'єром прилеглої кімнати. М'яке світло бра або торшера допоможе створити затишну атмосферу, а полиці або шафи можна підсвітити окремо.

 

Світло для відпочинку

 

Великі лоджії та балкони дозволяють господарям створити додаткову кімнату для відпочинку. Часто вона є своєрідним продовженням вітальні або спальні. Як правило, тут стоїть крісло, а якщо дозволяють габарити — навіть столик. Балкони часто є домашніми оранжереями — саме тут найбільше сонячного світла, яке так люблять квіти.

 

Светильник уличный

Проводити дозвілля на лоджії можна не тільки вдень. Для освітлення зони відпочинку чудово підійдуть настінні бра. Останнім часом модно приховувати джерела світла на балконі, маскуючи їх під елемент оздоблення. Якщо цей варіант вам до душі, зупиніть вибір на одному або декількох бра пласкої форми одного тону з кольором стіни. Обов'язкова умова для тих, хто любить почитати на балконі: бра потрібно розташувати над кріслом. Для цього приміщення, яке призначене здебільшого для відпочинку, найкращим рішенням буде розсіяне світло.

 

Бра легко можна замінити торшером. До речі, якщо технічні особливості балкона не дозволяють обладнати його розеткою або вимикачем, це єдиний можливий варіант освітлення кімнати — адже торшер можна включити в прилеглому приміщенні. Якщо на лоджії стоїть стіл, на ньому дуже доречною буде настільна лампа. Світильники з тканинним абажуром створять на балконі атмосферу домашнього затишку.

 

Але якщо ви шанувальник сучасного стилю в освітленні, купіть для балкона спот. Металева планка з кількома галогенними світильниками дозволить вам регулювати освітлення балкона і направляти потік світла в потрібне місце. Особливо виграшний цей варіант для тих, хто тримає на балконі квіти. Домашня оранжерея, підсвічена зверху, виглядає романтично. Утім, навіть якщо спот для лоджії не підійшов, можна освітити невеликий садок за допомогою одного або декількох невеликих світильників, розставлених між горщиками.

 

Освітлення полиць

 

Неодмінний атрибут майже кожного балкона — усілякі стелажі, вбудовані полиці й навіть шафи. Ми звикли зберігати на лоджіях продовольчі запаси і речі. Щоб не копатися в потемках у пошуках банки з домашніми соліннями або старого светра, балконні полиці потрібно підсвітити окремо. Для цієї мети, як і в разі освітлення шафи в передпокої та спальні, часто застосовують трекові системи. Це конструкція зі струмопроводу, трансформатора, пристрою підвіски, сполучних елементів і світлових приладів різного типу. Основною їх перевагою є гнучкість.

 

Найпростіший варіант освітлення полиць — світильники на затискачах. Часто вони виграшні тим, що мають автономне живлення, і додаткова розетка для підключення вам не знадобиться. При організації освітлення полиць не забувайте про безпеку. Світильники не повинні розміщуватися поряд із речами, які легко нагріваються і загоряються.

 

 

Список цікавих тем:

 

Освітлення готелів: відпочинок зі смаком

 

Освітлення ресторану, кафе і бару: як залучити відвідувачів

 

Освітлення в магазині: правила продажу

 

Офісне освітлення: діловий підхід

 

Тип цоколя: як не помилитися з вибором лампи

 

Стелі та світильники: як правильно їх поєднувати?

 

Як вибрати лампу: галогенні, люмінесцентні або лампи розжарювання?

 

Світло і тінь: як зробити освітлення зручним?

 

Розсіяне і спрямоване світло: види освітлення

 

Більше чи менше: як візуально збільшити або зменшити кімнату?

 

Освітлення барної стійки: у ресторані та вдома

 

Освітлення туалетного столика: правила грамотного макіяжу

 

Освітлення веранди і альтанки: світло для відпочинку

 

Освітлення ніші: розставляємо акценти

 

Освітлення саду: світло в літню ніч

 

Освітлення заміського будинку: створюємо ландшафт

 

Освітлення кабінету: працюємо вдома

 

Освітлення дитячої кімнати: світле дитинство

 

Освітлення ванної кімнати: комфорт і безпека

 

Освітлення вітальні: краса і функціональність

 

Освітлення кухні: смачного!

 

Освітлення передпокою: візитна картка будинку

 

Освітлення спальні: атмосфера затишку

 

Колекція Drifter: світло під вітрилами

 

При передруку інформації активне посилання на www.lampa.kiev.ua обов'язкове.