Освітлення туалетного столика: правила грамотного макіяжу

Туалетний столик для більшості жінок — улюблене місце у квартирі. Саме тут, у цьому жіночому царстві, зберігаються незліченні тюбики й флакончики, парфуми та помади і ще тисяча корисних дрібниць для створення краси. Перед туалетним столиком відбуваються головні жіночі обряди. Думаю, не потрібно пояснювати сучасним леді, наскільки важливе правильно підібране світло для грамотного макіяжу.

 

Дамам із минулих століть пощастило більше: раніше під туалетні столики виділяли спеціальні кімнати — будуари. Мало хто в наші дні може похвалитися цілим приміщенням для краси. Старовинні будуари зменшилися до розмірів туалетного столика. Найчастіше це місце в квартирі — у спальні господині. На освітленість туалетного столика впливає і загальне світло в кімнаті, але вибір локальних світильників усе ж важливіший.

 

Яке світло обрати?

 

Світильник для ванної кімнати

Головний предмет туалетного столика — дзеркало. Тому для його освітлення підходять усі ті правила, яких необхідно дотримуватися, обираючи світильники для дзеркал. Однак є і свої особливості, адже головне завдання дзеркала та туалетного столика — забезпечити нанесення макіяжу. Якщо займатися цією процедурою при неправильному освітленні, можна перетвориться з красуні в розмальованого клоуна.

 

Проводити час перед туалетним столиком господині доводиться при штучному освітленні. Адже правила зберігання більшості косметичних засобів вимагають тримати їх подалі від сонця. А при світлі електричних ламп, кольори макіяжу змінюються. Тому для туалетного столика краще за все підійдуть люмінесцентні світильники денного світла, що максимально наближені до природного. Освітленість будуара може бути яскравішою, ніж основне світло кімнати.

 

Світильник-бра

Дизайнери сперечаються, чи має бути світло біля туалетного столика спрямованим і різким або розсіяним і м'яким. З одного боку, театральні актори гримуються при світлі голих лампочок, спрямованих на обличчя. При такому освітленні видно всі деталі зовнішності. Але якщо ви не прагнете на сцену, краще не переборщуйте з інтенсивністю освітлення — макіяж може вийти занадто яскравим. Фахівці радять обирати для туалетного столика лампу потужністю 100 Ват, яку варто розташувати на відстані до одного метра від людини. Направляти потік променів лампи краще за все на обличчя або під прямим кутом до нього.

 

Як розташувати світильники?

 

Дзеркало біля туалетного столика відрізняється від того, що розміщують у передпокої або ванній кімнаті. Світильник не можна розміщувати над дзеркалом. Таке світло акцентує недоліки на обличчі й може давати тіні. Краще встановити світильники симетрично по обидва боки дзеркала. Тоді світло буде рівномірним. Світильники з витіюватими деталями і химерними формами не дуже доречні біля туалетного столика, бо можуть відкидати тіні на обличчя. Тому обирайте найпростіші освітлювальні пристрої з лаконічними і витриманими формами. Про красу інтер'єру подбають інші освітлювальні прилади, розташовані в кімнаті. Хороша ідея для туалетного столика — два бра на гнучких кронштейнах. Тоді у вас буде можливість направити світло туди, де воно потрібне найбільше. Такий варіант освітлення допомагає не тільки наносити правильний макіяж, але й освітлювати темні куточки шухлядок і скриньок туалетного столика.

 

Якщо туалетний столик і дзеркало великі, можна використати кілька освітлювальних приладів. Найзручніший спосіб — розташувати на кронштейнах з обох боків дзеркала кілька поворотних світильників. Який би варіант ви не обрали, світильники не повинні відбиватися в дзеркалі, вони мають освітлювати вас.

 

 

 

 

Список цікавих тем:

 

Освітлення готелів: відпочинок зі смаком

 

Освітлення ресторану, кафе і бару: як залучити відвідувачів

 

Освітлення в магазині: правила продажу

 

Офісне освітлення: діловий підхід

 

Тип цоколя: як не помилитися з вибором лампи

 

Стелі та світильники: як правильно їх поєднувати?

 

Як вибрати лампу: галогенні, люмінесцентні або лампи розжарювання?

 

Світло і тінь: як зробити освітлення зручним?

 

Розсіяне і спрямоване світло: види освітлення

 

Більше чи менше: як візуально збільшити або зменшити кімнату?

 

Освітлення барної стійки: у ресторані та вдома

 

Освітлення веранди і альтанки: світло для відпочинку

 

Освітлення ніші: розставляємо акценти

 

Освітлення саду: світло в літню ніч

 

Освітлення заміського будинку: створюємо ландшафт

 

Освітлення лоджій: світло за вікном

 

Освітлення кабінету: працюємо вдома

 

Освітлення дитячої кімнати: світле дитинство

 

Освітлення ванної кімнати: комфорт і безпека

 

Освітлення вітальні: краса і функціональність

 

Освітлення кухні: смачного!

 

Освітлення передпокою: візитна картка будинку

 

Освітлення спальні: атмосфера затишку

 

Колекція Drifter: світло під вітрилами

 

При передруку інформації активне посилання на www.lampa.kiev.ua обов'язкове.