Освітлення кухні: смачного!

Для перегляду люстр для кухні перейти>>

Світильник для кухні
 

Найзатишніше місце в будинку, кухню, недаремно вважають серцем квартири. Навіть якщо в будинку є їдальня та вітальня, саме кухню традиційно використовують для домашніх обідів, чаювань і бесід. За допомогою правильно підібраного освітлення можна майстерно розділити робочу зону і обідній стіл, зробити процес приготування їжі більш приємним і навіть візуально збільшити простір.

 

Люстри підвісні для кухні

Кухня — багатофункціональне приміщення, як і вітальня, тому вона потребує кількох видів освітлення. Але без чого ніяк не можна обійтися, так це без верхнього світла. При виборі світильника на цю роль важливо пам'ятати, що основне світло на кухні має розподілятися рівномірно і м'яко.

 

Верхнє світло

 

Для створення верхнього світла не обов'язково обмежуватися звичним світильником-підвісом у центрі кімнати. Такий варіант прийнятний для невеликих кухонь, але не є правилом. При виборі люстри або лампи краще віддати перевагу тим, які не мають яскравих абажурів або інших кольорових дизайнерських деталей. Адже завдання головного кухонного світильника — підтримувати загальний рівень освітленості, і світло в жодному разі не повинне спотворювати вигляд продуктів. А от конструкція може бути будь-якою. У кухні доречні плафони різних геометричних форм.

 

Оптимальне рішення для великої кухні — використовувати кілька стельових світильників, стаціонарних або з обертовими конструкціями, щоб направляти світло. Можливе застосування натяжної системи, яка дозволить переміщати і розвертати лампи в потрібному напрямку. Єдина умова — система не повинна заважати людям ходити кухнею і відкривати шафи.

 

Робоча поверхня

 

Особливу увагу слід приділити освітленню робочої зони, куди входить стільниця, плита, мийка, а також навісні та підлогові шафки для зберігання продуктів і посуду. Меблі традиційно розташовані вздовж стіни. Лише верхнього світильника у кухні, як правило, недостатньо для комфортного приготування та споживання їжі.

Світильник для кухні
 

Для організації локалізованого освітлення стільниці можна використовувати довгі люмінесцентні лампи. Їх розташовують під навісними шафами, а якщо таких у робочій зоні немає — прикріплюють до стін. Ще один варіант — точкові світильники, вбудовані в навісні шафи. Це доречно для кухні з навісною стелею — при такому дизайні приміщення саме точкові світильники використовують також в якості верхнього світла.

 

Усе частіше в сучасних квартирах планування кухні продумане таким чином, що робоча зона виноситися в центр кімнати. У цьому випадку у вас немає можливості застосувати для освітлення поверхню підвісних шаф. Часто вбудовані лампи має витяжка. Якщо ж їх немає, можна освітити робочу поверхню за допомогою світильників на довгих шнурах. Світло від підвісних ламп не має бити в очі, тому абажури в даному випадку є кращим рішенням.

 

Люстра для обідної зони

Суто декоративне рішення для цієї зони — внутрішня підсвітка шаф для посуду, які мають прозорі, матові або вітражні дверцята. Таке освітлення додасть кухні святковий і водночас більш теплий вигляд.

 

Обідня зона

 
Якщо плита є робочим серцем кухні, то душа її, безперечно, розташована в зоні обіднього столу. Тут за трапезою і розмовами збирається вся родина, тому за допомогою освітлення в цій частині кухні створюють атмосферу домашнього тепла і затишку.

 

Підбір світильника для обідньої зони безпосередньо залежить від того, де розташований стіл. Якщо він стоїть біля стіни, місце обідів і вечерь вдало освітять одне або кілька бра. Їх краще розмістити на висоті близько метра над стільницею. У виборі основного освітлення ми керуємося функціональністю, але додаткові світильники можуть бути яскравими і барвистими. У цьому випадку вони не тільки корисні, але і можуть претендувати на роль головної прикраси кухні. Деякі дизайнери рекомендують використовувати класичну настільну лампу з абажуром, але такий світильник доречний тільки на великому столі в просторій кухні, оформленій у традиційному стилі.

 

Для обіднього столу, що стоїть посеред кімнати, часто достатньо основного освітлення, але якщо головне джерело світла розташоване не в геометричному центрі кімнати, можна освітити стільницю одним світильником. Його довжина, форма і колір залежить тільки від ваших уподобань.

 

Який би варіант світильника ви не обрали для обідньої зони, важливо враховувати головне: яскраво освітленою повинна бути вся поверхня столу.

 

Для перегляду люстр для кухні перейти>>

 

 

Список цікавих тем:

 

Освітлення готелів: відпочинок зі смаком

 

Освітлення ресторану, кафе і бару: як залучити відвідувачів

 

Освітлення в магазині: правила продажу

 

Офісне освітлення: діловий підхід

 

Тип цоколя: як не помилитися з вибором лампи

 

Стелі та світильники: як правильно їх поєднувати?

 

Як вибрати лампу: галогенні, люмінесцентні або лампи розжарювання?

 

Світло і тінь: як зробити освітлення зручним?

 

Розсіяне і спрямоване світло: види освітлення

 

Більше чи менше: як візуально збільшити або зменшити кімнату?

 

Освітлення барної стійки: у ресторані та вдома

 

Освітлення туалетного столика: правила грамотного макіяжу

 

Освітлення веранди і альтанки: світло для відпочинку

 

Освітлення ніші: розставляємо акценти

 

Освітлення саду: світло в літню ніч

 

Освітлення заміського будинку: створюємо ландшафт

 

Освітлення лоджій: світло за вікном

 

Освітлення кабінету: працюємо вдома

 

Освітлення дитячої кімнати: світле дитинство

 

Освітлення ванної кімнати: комфорт і безпека

 

Освітлення вітальні: краса і функціональність

 

Освітлення передпокою: візитна картка будинку

 

Освітлення спальні: атмосфера затишку

 

Колекція Drifter: світло під вітрилами

 

При передруку інформації активне посилання на www.lampa.kiev.ua обов'язкове.