Світильники з полімерів: економна різноманітність

Якщо вам потрібен світильник, який дешевше кришталевого, міцніше скляного або тканинного і легше металевого, зупиніть вибір на підвісах, бра і торшерах із пластику. При виробництві сучасних освітлювальних приладів використовують найрізноманітніші полімери. Їхні основні переваги — різноманіття кольорів і форм, а також відносно низька вартість.

Настільна лампа з пластиком

 

Уперше пластик у промисловому обсязі був застосований для виготовлення саме світильників. Цей матеріал був винайдений у першій половині XX століття. У той час між двома світовими війнами весь науковий потенціал Європи працював над удосконаленням військових технологій. У 1930-х був винайдений акрил, який під час Другої світової війни використовували для виробництва ліхтарів у кабіни військових літаків. У 50-ті роки з'явилися безліч різновидів пластику, тоді ж у моду увійшли пластмасові плафони геометричних форм.

 

Переваги полімерів

 

Не будемо зупинятися на детальному описі різновидів пластмас і технологій їх виробництва. Їх так само багато, як і у скла. Важливою є властивість матеріалу: у процесі виготовлення пластмаса нагрівається, стає м'якою і податливою, як пластилін. Ця особливість дозволяє надати виробам із пластмаси будь-якої форми. Тому пластикові світильники так різноманітні.

 

Люстри з пластиковим абажуром

У середині століття пластикові світильники стали кращою альтернативою як скляним, так і металевим. Технології дозволяють робити полімери матовими, як скло, тому їх використовують для відбивачів у світильниках-плафонах. З іншого боку, пластмаса легша за метал, але не така міцна.

 

Це стало поштовхом для винаходу ударостійкого полімеру — поліаміду. Його використовують, в основному, в приладах для вуличного освітлення. Цей пластик, як і полістирол, водонепроникний, тому його часто застосовують для виробництва світильників для ванних кімнат і лазень. Також існують і термостійкі полімери, які використовують для виробництва світильників та енергоощадних ламп.

 

Далеко не остання перевага полімерів — невисока вартість. Ціна торшера, настільної лампи або люстри з пластику буде в рази нижчою, ніж зі скла, кришталю або якісної тканини. Але будьте обережні! Останнім часом на ринку освітлювальних приладів з'являються товари китайського виробництва із застосуванням фенолу, який надзвичайно небезпечний для здоров'я, особливо дитячого. Пластик легше підробити, ніж якісний кришталь або скло, тому, купуючи пластмасові лампи, обирайте відомих виробників і надійні магазини.

 

 Дитячі світильники

Місце для пластмасового світла

 

Мабуть, єдиний інтер'єр, в якому світильники з пластику будуть недоречні — класичний. Пластмасові бра і підвіси не дуже естетичні для віталень, але є чимало місць у квартирі, де вони незамінні.

 

Найкраще місце для якісних пластикових світильників — це дитяча кімната. Полімери міцні, а значить, малюк не розіб'є абажур, випадково зіштовхнувши лампу на підлогу. Крім того, пластики бувають настільки різноманітні за формою і кольорами, що світильник можна виготовити у вигляді ведмежати, квітки, кораблів, літаків тощо. Дітям подобається, коли джерело світла нагадує іграшку.

 

Коли дитина підросте і піде в школу, настільну лампу для нього також краще обрати пластикову. Абажури з полімерів добре приховують нитку розжарювання лампочки — очі будуть менше втомлюватися. Крім того, такі лампи довговічніші за тканинні, легші за громіздкі металеві.

 

Ще одне місце, куди пластикові світильники органічно впишуться — кухня. Яскраві різнокольорові абажури геометричних форм на люстрах-підвісах у цих кімнатах виглядають чудово. Такий стиль часто використовують у молодіжних кафе і барах.

 

Матовий пластик часто застосовують для виробництва розсіювачів для енергозберігаючих ламп, а ударостійкі та водостійкі полімери незамінні при виготовленні антивандальних вуличних світильників. Зі спеціального полімерного пластику роблять і корпус люмінесцентних ламп.

 

При купівлі пластикового світильника необхідно подумати, чи підійде він інтер'єру кімнати. Полімерні освітлювальні прилади доречні в кімнаті дитини чи підлітка, недорогих кафе, приміщеннях, які оформлені в стилі хай-тек або еклектика. Але вони навряд чи підійдуть для урочистих віталень і презентабельних холів.

 

При передруку інформації активне посилання на www.lampa.kiev.ua обов'язкове.