Колекція тіффані

Іноді народжуються люди, які перевертають історію, культуру, моду, світогляд цілих націй. Біографії цих людей вивчають, їх імена залишаються на слуху навіть через сотні років, на них рівняються, їм заздрять, ними захоплюються. До таких ми відносимо Наполеона, Ульянова-Леніна, Клеопатру, Крістіана Діора, Пушкіна та інших. У цій статті піде мова про людину, яка не просто розширила культурний стиль, але і створила окремий.

 

Ім’я йому Луїс Комфорт Тіффані, він заснував цілу імперію, яка існує і після його смерті. Ця людина прожив довге життя, майже століття: народився 1848 року, а помер у розпал Великої депресії — 1933-го. Художник не побачив, як шик стилю, який він пропагував, обернувся з позолоти на попіл війни.

Люстри у стилі тіффані

 

Актуальні люстри по темі: "Люстри тіффані: гармонійне поєднання розкоші та елегантності"

 

Найбільшою любов'ю Тіффані до кінця залишалося скло. Розкішні абажури, які славилися у всьому світі, дзеркала і коштовності — усе це було на другому плані. Усе життя Луїс Тіффані експериментував зі склом, з його кольором і фактурою, і першим творінням цієї великої людини став вітраж. Син багатих батьків, Тіффані подорожував Європою, звідки і привіз пристрасть до скла. В Європі було на що подивитися.

 

Геніальність Тіффані проявилася, коли він сам спробував скласти вітраж. Старі школи вчили пласким мозаїкам, які скріплювалися свинцем. Тіффані зробив по-іншому: кожен шматочок він обертав у бронзову смужку, а потім спаював метал. Мозаїка виходила опуклою, деталі її могли бути будь-якого розміру. До цього з'єднувати дрібне скло було практично неможливо, у вітражах використовували великі шматки. У цьому можна переконатися, якщо пройтися храмами Європи. Кольорова мозаїка Тіффані зробила фурор.

 

Зверніть увагу на: "Бра та настінні світильники в стилі тіффані — ексклюзивне світло"

 

Батько Тіффані, діамантовий король Америки, погодився, що в сина є талант. Фірма «Тіффані і компаньйони» обзавелася ще одним товаром на продаж. Нью-йоркський магазин на П'ятій авеню витримував натиск не тільки багатих дам, але й урядових осіб. У Тіффані можна було купити найкращі у світі коштовності. І лише він пропонував свій власний стиль годинника. А після винаходу Луїса у фірмовому магазині можна було придбати унікальні світильники. Так, у Тіффані можна було купити смак.

 

Люстра WUNDERLICHT

Трумен Капоте, американський літературний геній, постійний клієнт Тіффані і людина бездоганного смаку, написав роман «Сніданок у Тіффані». Ексцентрична дівчина марить ювелірними прикрасами Тіффані і прагне до магазину на П'ятій авеню, як у мекку. У цій крамниці купували подарунки для англійської королеви й останнього російського царя.

 

Моделі торшерів у схожому стилі: "Торшери флористика — поліпшують настрій"

 

На початку ХХ століття Тіффані задавав тон не лише розкішному стильному життю, але і всьому модернізму в цілому. Він позиціонував ар-деко як необхідний побут для багатої успішної людини. Саме речі від Тіффані могли скласти інтер'єр у стилі ар-деко: від мозаїки на стіні до світильника. Луїса Комфорта запрошували оформляти Білий дім, і його інтер'єр не міняли там 20 років. Рузвельт був прихильником класицизму, тому з його приходом до влади, інтер'єр Тіффані змінили на більш офіційний неокласицизм.

 

Магазин, що згодом уже належав Луїсу, пропонував усе: меблі, тканини, прикраси, годинники та світильники. Тіффані практично не займався своїм салоном, він захопився новою ідеєю: правильним фарбуванням скла. Перший абажур Тіффані зібрав нудьгуючи — у нього залишилися скельця від закінченого вітража. Суть нового винаходу полягала ось у чому: Тіффані був незадоволений тим, що барвник додають у готове скло. Він пропонував фарбувати скло у процесі видування. Кожний колір давав свою фактуру, зрозуміло, скло виходило неоднорідним, але Тіффані проникливо зауважив, що це і стане його коником. Так, він був правий.

 

Варті вашої уваги: "Світильники стельові тіффані — оригінальні вітражі"

 

Усього за кілька років салон Тіффані з магазину годинників і коштовностей перетворився на крамницю світильників. Скільки було виготовлено абажурів — ніхто не підраховував, проте в каталогах 1901-1910-х років понад 300 моделей. Тіффані робив як закінчені світильники з основою, так і окремі скляні абажури. Основи світильників традиційно металеві, з футуристичним ухилом. Різнобарвні скельця в абажурах складали в геометричні візерунки, у химер, рослинність, навіть у літери. Головною особливістю, все ж залишалися рослинні мотиви. У цьому Тіффані свято слідував настановам модерну.

 

Зручні для читання: "Настільні лампи тіффані — вишукані та благородні"

 

Немає вже самого Тіффані, більшість ламп, виготовлених саме ним, давно перебиті або зберігаються в музеях чи приватних колекціях. Але справа Луїса живе і сьогодні. В інтер'єрах нерідко можна зустріти лампи «під Тіффані». Те, що зроблено з любов'ю, підходить практично до будь-якого інтер'єру. Сам майстер до кінця життя вважав свої чудові абажури відходами виробництва скла, зайвими шматочками від вітража. Але все, що він робив, було заради любові до мистецтва, саме тому воно відплатило йому, записавши ім'я Луїса Тіффані в історію.

 

При передруку інформації активне посилання на www.lampa.kiev.ua обов'язкове.