Модерн

Модерн — у перекладі означає «новий», однак на початку ХХI століття важко вважати новим стиль, якому більш як сотня років. Але з пісні, як кажуть, слів не викинеш. Саме модерну, колись революційному стилю, присвячується ця стаття.

 

У XVIII столітті в Англії, а пізніше у всьому світі, відбулася так звана промислова революція. Чимало речей, які раніше виготовляли в одиничному екземплярі, перейшли на конвеєр. Не тільки заможні люди, але і народні маси отримали можливість купувати меблі. Відповідно, з'явився вибір продукції, так як жити за шаблонами мало кому подобається. До того часу світ наситився по горло удаваним вікторіанським благополуччям. Із цього часу класику довгі роки ототожнюватимуть із міщанством.

 

 Люстра модерн

Актуальні люстри по темі: "Люстри модерн: вишуканість ліній і витонченість форм"

 

Молодь будь-якого часу вимагає змін. Обставини так вдало склалися, що нове покоління відкинуло старі традиції і створило свій спосіб життя, літературу, архітектуру. І жити відповідно, бажало по-новому. Якщо згадати назву стилю в різних європейських країнах, одразу можна зрозуміти, що приніс стиль, і які були його основні особливості. Французи називали модерн «ар нуво» — новий, італійці — «ліберті», тобто вільний. Модерн ніс щось, чого раніше не було — абсолютну свободу, у тому числі, і в оформленні інтер'єрів.

 

Зверніть увагу на: "Бра і настінні світильники в стилі модерн — витончені та загадкові"

 

Пізніше, у першій половині ХХ століття, модерн дав початок кубізму, абстракціонізму, а після ввібрав їх найбільш вдалі ідеї. У наш час модерн вважають стійким стилем, достатньо старим, перевіреним часом, своєрідним, але ніяк не новаторським. Модерн дозволяє за невеликі гроші втілити дизайнерські фантазії: сходи можуть петляти, а меблі розміщуватися так, ніби їх розставили навмання. Але за всім цим буде стояти практичний уклад.

 

Головною особливістю інтер'єру стала нестримна тяга до невимушеного і натурального. Це проявляється в плавних лініях меблів, рослинних візерунках на всіх предметах, колірній гамі, максимально наближеній до природної. Мабуть, тільки модерн сприймає таку кількість яскравих фарб, причому це не виглядає недоладно. Зокрема, модерн привніс в оформлення інтер'єрів яскравий зелений колір, якому, як вважали до цього, місце лише на газоні перед будинком.

 

Моделі торшерів у стилі: "Торшери модерн — поєднують традиції минулого і сучасність"

 

Світильник EGLO 44401

Модерн дозволив вільне планування кімнат, багаторівневу підлогу, ніші. Модерн — це свобода в оздобленні, це стіни, які не прикрашають узагалі, а просто фарбують у білий колір чи обклеюють білими шпалерами або навіть зовсім обходяться штукатуркою. Це також можуть бути і незвично прикрашені стіни. Із виникненням об'ємних шпалер, модерн отримав друге дихання, до цього використовували мазки олійною фарбою, опуклі фігурки. Меблі з приходом модерну перестали бути шляхетними. У модерні меблі мають бути, по-перше, зручними, а по-друге, просто подобатися. Перед цими категоричними вимогами класичні меблі втратили масивність і стали простіше. Натуральність дерева підкреслювалася лаком і випалюванням або вирізанням візерунків, що імітують гілки, квіти. Саме модерн змусив меблі рости вгору для економії простору.

 

Варті уваги: "Стельові світильники в стилі модерн — незабутня гра світла"

 

Освітлення відіграє важливу роль у цьому дизайні, причому, саме природне, тому вікна в інтер'єрі модерну величезні, на підвіконнях сміливо можна сидіти. Відповідно, з великою кількістю світла легше доглядати за декоративними рослинами. Кашпо, горщики незвичайних форм, квіткові ящики — невід’ємний атрибут модернового приміщення.

 

Замість важких кришталевих люстр із бронзою і позолотою, сучасні світильники обходяться привабливою простотою: кований каркас і простий за формою світильник. Модерн заохочує використання підвісних люстр, настінних бра. Цікавою особливістю освітлення в модерні є його повна універсальність. Під цей дизайн підходять усі види світильників: люстри, настільні, підлогові лампи, настінні бра, підвісні світильники, навіть сучасні точкові. Аж до дитячих світильників, стилізованих під ракети і клоунів. Вимога лише одне: бути простіше. Вигадлива лампа може використовуватися лише як контраст, насмішка над великосвітським життям. В основному, у світильниках обігрують рослинні мотиви: лампи у вигляді бутона або розкритої квітки, плафони у вигляді ліани чи лози з листками і бруньками. До того ж, у модерні вперше почали використовувати кольорове світло. Скляні люстри з барвистими вставками дозволили підбирати і відтінки освітлення.

 

Зручні для читання: "Лампи настільні модерн — гармонійні та багатоликі"

 

Освітлення в модерні зручне також тим, що жодних чітких правил щодо розміщення світильників немає. Світильники розставляє господар так, як йому зручно. Тому приміщення може бути, і яскраво освітленим, і зануреним у м'яку напівтемряву. Не варто захоплюватися недостатнім освітленням лише в кімнатах, де світло функціонально важливе для життєдіяльності: у ванній і дитячій кімнатах, у кухні, біля книжкових шаф і робочих столів.

 

 

При передруку інформації активне посилання на www.lampa.kiev.ua обов'язкове.